top of page

Впродовж 5 років навчання на факультеті Міжнародних відносин одним із головних напрямків самоосвіти був аналіз ЗМІ, спосіб їх висвітлення новин, на які джерела вони спираються та чи достовірні ці новини. Завжди бути в тренді сучасних подій та тенденцій є запорукою всебічного розвитку та обізнаності сучасного фахівця у сфері Міжнародних відносин. Тому,  хочу поділитися зі своїми колегами та майбутніми міжнародниками інформацією про те, які новинні

ресурси в Україні та світі є найавторитетнішими, як визначається рейтинг найвідоміших ЗМІ, ну і взагалі чи варто довіряти сучасним новинним каналам та сайтам, адже всі вони належать конкретній особі, яка також відіграє не останню роль в суспільно-політичному житті держави.

Новинні джерела

Перш за все, слід зазначити, що основою для зіставлення рейтингу новинних ресурсів є кількість переглядів сторінок того чи іншого сайту у поточному місяці. І як показують результати, майже кожного місяця топ-10 цього рейтингу змінюється. В нашому переліку ми намагалися зібрати видання - найбільш відвідувані користувачами мережі Інтернет, однак не надто зосереджувались лише на цьому показнику, а більше звертали увагу на зміст. При цьому, радимо читачеві завжди мислити критично та надавати власну оцінку новинам, а також порівнювати одну і ту ж новину на різних ресурсах. Власники медіа, які нині відкриті  також можуть мати вплив на їх контент

Нижче наводимо перелік основних українських видань, якими можна користуватися, та не обмежуватися виключно ними. Порядок розміщення джерел є довільним та не має жодної прив'язки до пріоритетності того чи іншого.

Кожного наступного місяця, позиції варіюються, але загалом список інформаційних порталів є стабільним, так як більшість із них має авторитетну репутацію та сформовану цільову аудиторію

«Обозреватель» - інтернет-видання, створене в 2001 році. Займає перше місце в рейтингу щоденної відвідуваності серед інтернет-ЗМІ України. На сьогоднішній день «Обозреватель» має найбільше охоплення української аудиторії і продовжує залишатися першорядним мультиплатформенним постачальником свіжих новин та цікавих публікацій.

Власник  - Михайло Бродський, український політик, президент Української баскетбольної Ліги, лідер партії «Яблуко», яка певний час входила до складу Блоку Юлії Тимошенко, депутат ВР третього скликання.

Інтернет ресурс: www.obozrevatel.com

«Сегодня» - друковане та інтернет видання. Всеукраїнська щоденна суспільно-політична газета російською мовою. Заявлений сукупний тираж - 233 тисяч примірників.

Середня аудиторія одного номера по Україні - 3,38% жителів країни у віці 12-65 років.

Власник – Ринат Ахметов.

Інтернет ресурс: www.segodnya.ua

«Українська правда» - заснована Георгієм Гонгадзе. Матеріали на сайті в основному публікуються українською мовою, окремі статті — російською або перекладаються нею. Основна тематика — політика, соціальні проблеми, економіка. На сайті є постійно оновлювана стрічка новин, архів публікацій, блоги політиків, письменників, журналістів, спортсменів.

Власник - Олена Притула, громадянка США, вона також є редактором журналу.

Інтернет ресурс: www.pravda.com.ua

«Кореспондент» - інформаційно-новинний інтернет-ресурс, сестринський проект журналу «Кореспондент». Офіційно запущений 1 вересня 2000 року, на 1,5 року раніше від журналу «Кореспондент». Має дві мовні версії: російську та українську. Є частиною медіа-холдингу «KP Media». Сайт «Кореспондент.net» не є електронною версією журналу «Кореспондент», хоча як партнер отримує право на публікацію окремих його статей.

 Середня відвідуваність сайту у 2015 році становила 300–350 тис. чол. в день.

Власник – Петро Порошенко, Джед Санден (США).

Інтернет ресурс: korrespondent.net

«Дзеркало тижня» - український суспільно-політичний тижневик, одне з найвпливовіших аналітичних видань в Україні. Газета була заснована у Києві 1994 року як російськомовне видання під назвою «Зеркало недели», але з 2002 виходить як російською так і українською мовами.

Починаючи з 2001 року, провідні статті також публікуються англійською на веб-сайті видання, де всі три версії та повні архіви є доступними безкоштовно.

Власник - Юрій Орліков — 60%, Володимир Мостовий — 20%, Юлія Мостова — 20%.

Інтернет ресурс: http://dt.ua/

«ТСН» — один з найпопулярніших інформаційних ресурсів в українському Інтернеті. Восени 2012 року став лідером серед новинних сайтів України. Охоплення аудиторії tsn.ua склало 14,46 %. Стрічка новин tsn.ua оновлюється цілодобово. Також на сайті є аналітичні матеріали, розділи «Фото» і «Відео» тощо. Усі телевізійні випуски ТСН можна переглянути в окремому розділі. Сайт подає онлайн-трансляції програм ТСН і найпопулярніших передач 1+1.

Власник – Ігор Коломойський.

Інтернет ресурс: tsn.ua

«ZIK» - медіа-холдинг, що включає в себе інформаційне агентство ZIK («Західна інформаційна корпорація») і телеканал ZIK. Інформаційне Агенство ZIK було створено ще влітку 2004 року. Це перше інтернет-агентство в Західній Україні. Сьогодні воно серед 15-ти найбільш відвідуваних сайтів України в категорії електронних ЗМІ. ІА ZIK широко і об'єктивно відображає інформаційні процеси в західному регіоні України.

Телеканал завжди йде в ногу з часом і постійно вдосконалюється, прагнучи давати телеглядачеві найцікавіші, корисні та актуальні програми. Тому ZIK робить акцент на програми власного виробництва: документальні фільми, публіцистичні передачі, журналістські розслідування тощо.

Власник – Димінський Петро, бізнесмен та політик.

Інтернет ресурс: http://zik.ua

Іноземні видання також досить популярні на теренах нашої держави.

«Deutsche Welle» - німецька державна радіостанція та телеканал, яка мовить на закордоння. Член суспільно-правового теле-радіо консорціуму ARD. Правління знаходиться в Бонні, телевізійний підрозділ DW-TV розташований у Берліні. Німецька хвиля транслює радіо- й телепередачі, а також має інтернет-ресурси тридцятьма мовами, зокрема й українською. Німецька хвиля регулярно видає в ефір свої передачі ще з 3-го травня 1953.

Власник – німецька держава

Інтернет ресурс: www.dw.com/uk

«The Economist» — впливовий щотижневий англомовний журнал. Публікується в Англії з 1843 року. У 2006, тираж перевищив один мільйон екземплярів, більше половини яких була продана в Північній Америці. Через свою глобальну орієнтацію, «Економіст» не вважається виключно англійським виданням. Традиційно «Економіст» вважає себе газетою і не підписує публікації.

Основні теми, що освітлюються журналом, — політичні події, міжнародні відносини, фінансові, економічні і ділові новини, а також наука і культура. Редакція журналу дотримується позицій класичного лібералізму.

В Україні статті «Економіста» за ексклюзивною ліцензією публікує журнал Український тиждень.

Власник - «Економіст» публікується компанією The Economist Group, що на 50% належить приватним інвесторам і на 50 % холдингу Exor.

Інтернет ресурс: www.economist.com

«Forbes» — американський діловий журнал, один із найавторитетніших і найвідоміших економічних друкованих видань у світі. Заснований 1917 року Бертом Форбсом. Журнал відомий завдяки рейтинговим спискам найзаможніших людей світу, пише про історії успіху і поразок підприємців, нові ідеї для бізнесу та інвестицій, публікує авторитетні рейтинги. Forbes має доступ до перших осіб компаній, політиків і лідерів думок і отримує інформацію від найбільш обізнаних джерел.

Українська версія журналу «Forbes Україна» видається лише російською мовою з березня 2011 року, ігноруючи українську. Видавцем журналу виступила UMH group. Про отримання ліцензії на видання заявив засновник UMH group Борис Ложкін 13 серпня 2010. Першим головним редактором став Володимир Федорін, до цього обіймав посаду заступника головного редактора російської версії Forbes.

Інтернет ресурс: www.forbes.com

 forbes.net.ua (українська версія)

«Time» — щотижневий американський журнал зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. Одне з найстаріших та найвпливовіших видань в США та світі, з щотижневим тиражем тільки в США, близько 4 млн примірників. Журнал також має регіональні філії — т. зв. європейське, тихоокеанське та азіатське видання. Відомий завдяки аналітичним коментарям з важливих питань світової та вітчизняної політики, рейтингам, таким як «Людина року».

Власник - американська транснаціональна медіа корпорація TimeWarner.

Інтернет ресурс: time.com

«La Stampa» — одна з найвідоміших і найпопулярніших щоденних газет Італії. Свою сьогоднішню назву видання отримало у 1895 р. Штаб-квартира знаходиться в Турині. Тираж складає понад 300 000 примірників, що робить газету «La Stampa» четвертою в Італії за кількістю тиражу. Ла Стампа видавалася в Турині у форматі плакату до листопаду 2006 р. До того ж, у 1999 р. газета запустила свій веб-сайт. Ла Стампа також ініціювала проект, що отримав назву «Vatican Insider». Цей відділ вважається частиною щоденного видання, а серед його співробітників — відомі аналітики. Сьогодні газета характеризується ліберальним направленням.

Власник – FIAT Group.

Інтернет ресурс: www.lastampa.it

«Financial Times» — впливова щоденна британська газета міжнародних фінансових кіл, яка виходить в Лондоні. Видається кількома мовами світу. Видання не ставить своєю метою орієнтацію на певні кола суспільства, проте оцінна модель показує, що читачами газети є в першу чергу політики і керівники вищої ланки найбільших фінансових інститутів. Видання має величезний авторитет. Так, всесвітнє співтовариство професійних інвесторів вважає «Financial Times» найнадійнішим джерелом фінансових та економічних новин.

«Капітал» — українське видання, що за ліцензією публікує обрані матеріали «Financial Times».

Власник – Pearson PLC, британська багатонаціональна видавнича та освітня компанія зі штаб-квартирою в Лондоні.

Інтернет ресурс: ft.com

Сайт української газети «Капітал»: www.capital.ua

«The Wall Street Journal» - одне з найбільших і найвпливовіших американських видань. У 2010 році щоденний тираж газети становив 2,1 млн примірників і 400 тис. платних підписок в Інтернеті. Існують європейська і азіатська видання газети. Друкуються новини політики, економіки, фінансів, аналітики, культури. Саме видання присвячено в першу чергу американським та міжнародним діловим і фінансовим новинам.

Власник - Dow Jones & Company, одне з провідних світових агентств фінансової інформації.

Інтернет ресурс: wsj.com

«The Guardian» - найвідвідуваніший з сайтів британських газет, відомих як «якісна преса»; причому його матеріали можуть відрізнятися від матеріалів паперового видання. Згідно зі статтею в Press Gazette  з усіх британських газет The Guardian було самим читаним з якісних видань, з урахуванням як продажів паперової версії, так і переглядів сайту газети. У наукових роботах газету характеризують як впливову, престижну і якісну, а також як одну з найбільш шанованих газет в світі.

Власник - Guardian Media Group plc, компанія в Великобританії, що володіє активами засобів масової інформації, включаючи The Guardian і The Observer.

Інтернет ресурс: www.theguardian.com

bottom of page