top of page

Існує безліч стереотипних поглядів на роботу дипломата. Дехто вважає, нібито це завжди людина в дорогих костюмах, чашкою кави десь у кав’ярні в одній із столиць провідних країн світу, макбуком у портфелі та айфоном біля вуха. Тобто, що дипломатична діяльність приносить купу грошей та привілей.

А інші можуть думати, що професія міжнародника дозволяє багато подорожувати, бачити світ, пізнавати нові культури та знаходити друзів-іноземців.

Та лише частково вищесказане є правдою.

За всіма імунітетами і привілеями, які надаються людині, що займає дипломатичну посаду, стоїть величезний «дипломат» обов’язків, важка ноша відповідальності не лише за самого себе чи свою сім’ю, а за ту державу, яку вона має представляти.

Далеко не завжди дипломати багато подорожують – часто вони сидять роками в представництвах в одній державі, і це може бути як будівля на одній із вуличок Парижа, так і чи не в пустелі.

Це складні переговори, невгамовний ритм, налагодження зв’язків попри небажання іншої сторони, допомога громадянам своєї держави закордоном, кулуарні домовленості, протистояння в залах засідань заради миру на вулицях своєї країни, і іноді неймовірна самотність через відсутність дружнього плеча поруч у колі візаві.

Бути дипломатом – свого роду жертва,

яку не кожен здатен нести і витримати.

Окрім того, поруч із безпосередніми дипломатичними представниками стоять не менш важливі спеціалісти з аналітики і прогнозування зовнішньої політики, протоколісти, референти-перекладачі та багато-багато інших професіоналів, чия робота не менш важка, а вклад - вагомий.

Наша платформа покликана допомогти майбутнім спеціалістам укріпити їх тил, створити надійну основу для такої непростої професії та показати, що міжнародні відносини, якими б складними не були, розкривають небачені раніше горизонти як світу, так і власних свідомості й можливостей.

 

bottom of page