top of page
Види дипломатичних прийомів

 

Залежно від учасників, на честь яких влаштовують свя­то, а також події, яка стала приводом для організації уро­чистостей, прийоми поділяють на офіційні та неофіційні.

Офіційними вважаються прийоми, коли запрошені особи по­в'язані між собою службовою діяльністю. Вони подібні до дипломатичних прийомів і влаштовуються на честь прибут­тя глави іноземної держави або дипломатичних представ­ництв та інших офіційних представників бізнесових кіл. Нагодою для них можуть бути національні і державні свя­та, ювілейні дати, а також конгреси, симпозіуми, конферен­ції, відкриття або закриття міжнародних виставок, підпи­сання договорів, торгових угод тощо.

 

Неофіційні прийоми організовуються з приводу загаль­них, товариських подій, сімейних свят та інших традицій­них урочистостей.

  

Прийоми поділяються на денні (д) та вечірні (в), а також на при­йоми з розміщенням за столом і без нього. У дипломатичній та діловій практиці основними видами як офіційних, так і неофіційних прийомів є:

 

  • келих вина (д)

  • келих шампанського (д)

  • перший сніданок (д)

  • другий сніданок (д)

  • обід (в)

  • обід-буфет (в)

  • вечеря (в)

  • «а-ля фуршет» (в)

  • коктейль (в)

  • «жур-фікс» (в)

  • малі прийоми: чай або кава (д/в).

Детальніше про кожен різновид прийому 

Зовнішній вигляд дипломата

У запрошенні, як правило, вказується форма одягу, пе­редбачена для конкретного заходу.

Це може бути:

повсякденний одяг. Така форма визначається словами: informal", "tenue de ville", "undress" (характерно для Вели­кобританії)

смокінг. У дипломатичному та офіційному протоколі для такої форми використовується визначення ""black tie". Можливо також, для неформальних заходів, "dinner dress", "tuxedo"

- фрак. У запрошеннях така форма визначається як whi­te tie". Можливо також "tenue de soire", "evening dress", "decorations" i просто "tails".

Якщо у запрошенні форму одягу не вказано, вважаєть­ся, що в такому разі організатори передбачають неформаль­ний, повсякденний одяг. У такій ситуації варто уточнити форму одягу напередодні прийому.

Слід завжди пам'ятати, що одяг - свого роду візитна картка не лише певної особи, але й установи, яку вона представляє. У офіційно-ділових відносинах дуже важливо відповідати загальноприйнятому іміджу дипломата, політика, бізнесмена тощо. А цей імідж припускає ретельне дотримання класичного стилю в одязі.

 

Фахівці з дресс-етикету рекомендують діловій людині мати не менше п'яти костюмів. Тому в даному розділі представлено 5 образів до 5 певних подій чи ситуацій, які трапляються в житті та діяльності дипломата.

 

 

Далі розберемо зовнішній вигляд дипломата по деталям.

Почнемо із чоловічих костюмів.

Основними кольорами для чоловічих костюмів вважаються сірий, темно-сірий, темно-синій, чорний та колір вугілля. Ці кольори визначають як кольори влади (сильні кольори).

Пізньої осені, взимку, ранньою весною, у вечірній час перевага надається темному костюму.

У денний час і влітку-світлому.

Сорочка в діловому костюмі повинна бути бавовняною або виглядати як бавовняна. Перевага надається однокольоровим сорочкам, хоча тонка смужка або клітина допустимі. Чим темніший костюм, тим світлішою повинна бути сорочка.

Краватка має бути довжиною обов’язково до середини пряжки на паску, а товщиною у відповідності до габаритів чоловіка.

Допустима також краватка-метелик, до найурочистіших подій.

Діловий костюм не носять без краватки. Відсутність краватки підкреслює вільний стиль життя й поводження, притаманні акторам, художникам, письменникам тощо. Та якщо Ви - офіційна особа, особливо – представник своєї держави – краватка невід’ємний атрибут. Виключенням є прийоми та зустрічі "без краваток", про які повідомляється у запрошеннях.​

Одним з найважливіших елементів є правила етикету, які не допускають носіння замшевого взуття з офіційним костюмом. Кращими вважаються черевики на шнурівці, обов'язково зі шкіри. Колір взуття необхідно підбирати у відповідності до кольору костюму.

Дипломат - особа, графік якої завжди розписаний, ніколи не забуває про час. Годинник - обов'язковий атрибут ділової людини, відсутність якого може бути розцінена як недостатня увага й повага до часу.

З тієї ж причини під час ділових зустрічей та переговорів вважається неетичним класти на стіл мобільний телефон, а відволікатися на дзвінки та повідомлення – неповагою до співрозмовника.

Звісно, не можна забувати і про такий цікавий атрибут як шкарпетки. Колір шкарпеток повинен відповідати костюму або бути темнішим, створюючи м'який перехід до кольору взуття. Важливою деталлю є й довжина шкарпеток. Вони повинні бути достатньо довгими, щоб чоловік міг сидіти, закинувши ногу за ногу, не відчуваючи незручності через свій вигляд.

Образ жінки-дипломата

Традиційними для ділового одягу жінки вважаються сірий, темно-синій, маслиновий, бордовий кольори. Для весняних і літніх костюмів - кольору слонової кістки, какао, беж. Тобто, одразу ж помітна більша різноманітність, на відміну від чоловічого вбрання.

Більше цікавих образів та деталей дипломатичних костюмів дивіться у Галереї.

Червоний варто одягати на багатолюдні заходи або свята, що допоможе виділитися в натовпі.

Для виступу з промовою жінці можна одягнути темно-червоний костюм.

Окрім того, звичайний діловий образ жінки в дипломатії має свої особливості та вимоги.

Важливим моментом є закриті плечі. Якщо фасон сукні цього не передбачає – варто підібрати відповідний жакет або шаль.

Для офіційно-ділової обстановки не підходять ні глибоке декольте, ні міні-спідниця. 

Спідницю краще підбирати класичну та довжиною до середини коліна.

Якщо образ передбачає носіння сумки, то слід обирати сумки та портфелі зі шкіри, й без зайвих ярликів та емблем брендів.

Взуття дипломатки також має бути виключно зі шкіри, обов’язково закритим, пасувати за кольором до костюму чи сукні, а висота підборів має бути від 3 до 5 см. Ідеальним в такому плані вважаються туфлі-човники.

Деякі фахівці з етикету вважають, що надягати коштовності до 18-ї години недоречно. Проте у денний час можна одягнути одну-дві золоті або срібні прикраси і цього буде цілком достатньо.

Щодо зачіски, то якщо довжина волосся довша за рівень плечей, то його необхідно акуратно підібрати.

Макіяж на роботі допускається мінімальний. Вечірні прийоми передбачають більш виразний.

Коктейльні та вечірні образи для прийомів з приводу різноманітних заходів, можна розглядати окремою статтею.

Також завжди є доречним національний традиційний одяг.

Ще більше корисних порад із професійної стилістики тут - 

Формуючи власний зовнішній образ дипломата радимо користуватися як нашими порадами, так і реальними прикладами бездоганного зовнішнього вигляду в обличчях відомих політичних, державних та дипломатичних діячів.

Фотографії деяких з них представлені в Галереї до цього розділу.

Дипломатичний протокол та етикет

Чорний костюм, зазвичай, призначений для найурочистіших випадків.

3 - 5 см

Приказка "зустрічають по одягу - проводжають по розуму" є як ніколи актуальною для дипломатичних представників. Справжній дипломат завжди має не лише бездоганний вигляд у відповідності до події, але й володіє беззаперечною ввічливістю та знаннями правил етикету.

bottom of page